Prázdny košík
RS_106_L_4d9c264cca378.jpgRS_106_L_4d9c264cca378.jpg

09-212-11 RUBI s čidlom pohybu a súmraku 14V; Prevedenie: Hliník; Farba svetla: studená biela

cena je vrátane DPH
Predajná cena:48,94 €
Popis výrobca : Zamel
Svietidlo má integrované pohybové čidlo PIR a čidlo súmraku
Montáž výhradne do interiéru
Montáž do krabice Ø 60-68 mm
 
RUBI so zabudovaným pohybovým a súmrakovým čidlom sa charakterizuje vysoko úžitkovými a dekoračnými vlastnosťami s mnohými funkciami . Nájde uplatnenie pri nasvietení schodísk a chodieb . Pohybové čidlo umožňuje rozsvietenie po zaznamenaní pohybu , súmrakové čidlo zaisťuje svietenie iba pri nastavenej intenzite svetla .

Charakteristika:
- Regulácia času svietenia v rozsahu 2 ÷ 35 s
- Regulácia citlivosti súmrakového čidlá v rozsahu 2 ÷ 20 lux .
- Dosah činnosti 2 ÷ 3 m s otvoreným uhlom 120 stupňov .
- Dodatočný beznapäťový kontakt s max zaťažením 3 A umožňuje spínanie ďalších svietidiel napríklad na línii schodiska alebo chodby .
- Použité LED diódy vysokej akosti firmy CREE .
- Vysoká akosť prevedenia , minimálny odber prúdu a trvanlivosť odhadovaná na 5 rokov stáleho svietenia ( cca 40 000 h ) .
- 14 V DC , IP20
- Krytie umožňuje použitie len v interiéri
- Svietidlo spolupracuje s fotovoltaickými článkami
- Zdroj svetla - 4 LED diódy
- Zabudovaný systém stabilizujúci diódový prúd

POZOR:
- Na napájanie osvetlenia sa odporúčajú zdroje firmy Cet Lighting série ZNP , znen a ZNM v prevedení 14 VDC


FAREBNÉ PREVEDENIE

prevedenie


TECHNICKÉ PARAMETRE
Napájanie 230 v AC
Odoberaný výkon 0,78 W - farba teplá biela
0,64 W - farba studená biela
0,50 W - farba červená
0,50 W - farba zelená
0,50 W - farba modrá
Dosah práce maximálne 3 m
Regulácia času zopnutia 2 ÷ 35 s
Regulácia citlivosti súmrakového čidla 2 ÷ 20 lx
farba biela studená farba biela teplá
Koeficient predávánia farieb Ra 71 80
Teplota farby Tc [K] 5900 3100
Svetelný prúd Ø [lm] 38 25

FUNKCIE

Svietidlo je vybavené pohybovým a súmrakovým čidlom . Pohybové čidlo pracuje na systéme PIR a umožňuje zopnutie svietidlá po odhalení pohybe v detekčnej oblasti . Svetlo svieti po dobu pohybu v dosahu snímača.
Oneskorenie vypnutia osvetlenia po prestania pohybe v detekčnej oblasti je nastaviteľná v rozsahu 2 ÷ 35 s , v závislosti na nastavení potenciometra TIME .
Zabudované súmrakové čidlo s regulovateľnou citlivosťou svetelnej intenzity umožňuje prácu pri zvolenej svetelnej intenzite . Citlivosť je regulovateľná v rozsahu 2 ÷ 20 lux pomocou potenciometra Lux .

Príklady inštalácií :

Schéma 1.
Svietidlo je napájané zo zdroja 14 V DC . Po odhalení pohybu v detekčnej oblasti sa svetlo zapne alebo nie p , v závislosti na intenzite svetla . Po prestania pohybu sa svetlá vypnú s oneskorením 2 ÷ 35 s podľa nastavenia TIME .
 
Schéma 2.
Prvý svietidlo je svietidlo s čidlom pohybu a súmraku . Ostatné svietidlá sú v štandardnej versi napájané napätím 14 V DC . Štandardné svetla sa spúšťajú prostredníctvom beznapäťového kontaktu vyvedeného z krytu osvetlenia s čidlami . Po odhalení v detekčnej oblasti sa všetky svetlá rozsvietia alebo nie v závislosti na intenzite svetla . Po prestania pohybu sa svetlá vypnú s oneskorením 2 ÷ 35 s podľa nastavenia TIME .


ODPORÚČANIA
- Pohybové čidlo je v kryte umiestnené tak , aby zaistilo optimálne podmienky detekcie pohybu so zohľadnením montážnych špecifík na komunikačných líniách , schodiskách a chodbách .
- Svietidlo je vybavené dodatočným NO kontaktom . Tento kontakt je možné využiť na spínanie / vypínanie ľubovoľných zariadení s max zaťažiteľnosťou 3 A pre 230 V AC . Tento kontakt môže napr slúžiť na spínanie iných svietidiel na chodbách alebo schodiskách - viď schéma 2.
- Dosah práce snímača je max 3 m s uhlom 120 o
- Vyhýbať sa montáži svietidla pravouhlo k smeru pohybu - optimálna montáž s uhlom detekcie pohybu je znázornená na obrázku .
- Po privedení napájacieho napätia sa odporúča počkať najmenej 30 s na ustálenie práce čidla PIR - až po tej možno kontrolovať správnosť funkcie .
- Osvetlenie je tiež vybavené súmrakovým čidlom na meranie svetelnej intenzity v rozmedzí od 2 do 20 lx . Umožňuje to presne stanoviť tzv " úroveň súmraku " .

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.   Viac informácií.